Napadl totiž sníh. Oddíl, který se obvykle prohání po zasněžených pláních na tzv. prkně, totiž tentokrát přesedlal na krosová kola a na dráze u Volyňky uspořádal ve spolupráci s místním Bike klubem cyklistické krosové závody.

Snad si zajezdí

„Loňská zima byla na sníh skoupá a nepodařilo se nám uspořádat jediné závody. Proto jsme se již na jaře dohodli, že zkusíme vyměnit prkna za kola a zasoutěžit si alespoň tímto způsobem. Doufám, že to nebude jediná forma závodění a sněhu si letos užijeme více,“ vysvětlila změnu sportovního vybavení sekretářka závodu Marcela Becková.

Bez komplikací

Závodu, který se uskutečnil za celkem příjemného počasí a obešel se bez zranění, se účastnilo pětadvacet závodníků, včetně čtyř žen či dívek ve třech kategoriích. Všichni závodníci absolvovali jednokolovou kvalifikaci s nasazením do vyřazovacích bojů, které vrcholily závěrečnými finálovými bitvami.

„Společnou skupinu kluků a holek ve věku jedenáct až třináct let vyhrál Martin Pešek za Snowriders.

Zbývající dvě vítězství patřila bikerům a to Janu Waldmannovi v kategorii do šestnácti let a Janu Fojtíkovi v kategorii nad sedmnáct let,“ seznámila s konečnými výsledky Marcela Becková.