PRACHATICE - Muzeum české loutky a cirkusu se zapojí do systému společného vstupného do kulturních zařízení ve městě.
Pro návštěvníky těchto zařízení to znamená, že pokud si zakoupí společnou vstupenku, mohou na prohlídce ušetřit. Podle výpočtů odboru kultury, školství a cestovního ruchu tak jednotlivec, který si chce prohlédnout Galerii Dolní brána, Galerii Otto Herberta Hajeka, věž kostela sv. Jakuba a nově Prachatické muzeum a Muzeum české loutky a cirkusu, za společnou vstupenku zaplatí rovnou stovku, místo sto čtyřiceti korun, které by dohromady zaplatil po při prohlídce zařízení. Společná vstupenka nejvíce ušetří rodinám, když ji pořídí za dvě stě třicet pět, místo o devadesát korun dražšího jednotlivého vstupného.
Vstupenka bude navíc platná od 1. června až do 30. září a pokud návštěvník navštíví v jeden den pouze dvě z nabízených institucí, může v následujících dnech donavštívit další. Pracovníci zařízení budou mít kontrolu díky ústřižkům na vstupence.
„Je to v našem zájmu. V jiných městech je takový systém obvyklý,“ říká starosta Jan Bauer.
Podle odboru kultury, školství a cestovního ruchu, který Muzeum české loutky a cirkusu oslovil, jsou největší výhody v lepší propagaci. „Podstatné je i finančí zvýhodnění, které by mohlo znamenat i vyšší návštěvnost,“ poznamenala k zavedení systému vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu Růžena Štemberková.
Vstupenku zájemci mohou zakoupit v každém ze zmiňovaných zařízení. „O zisk se budou tato zařízení dělit rovným dílem,“ dodala Růžena Štemberková.