Včera bylo podle slov Jany Vítkové z prachatického Infocentra prodáno na pět tisíc osm set kusů vstupenek. „Proti předchozím rokům je to enormní nárůst. Loni jsme jich v předprodeji prodali v uvozovkách jen tři tisíce sto padesát,“ upřesnila Jana Vítková.

Lidé tak zřejmě využili snížení ceny, která trvala do čtvrtečního odpoledne. Vstupné na oba dny slavností bylo snížené o třicet korun. „Od včerejší jedné hodiny stojí vstupenka na bráně na jeden stovku a na oba dny slavností sto třicet korun,“ upozornila včera odpoledne Jana Vítková.
Letos poprvé nemusejí na vstupních branách ukazovat občanské průkazy s vyznačením trvalého bydliště lidé, kteří mají byty v centru města. „Ti všichni dostali volnou vstupenku, aby mohli bez potíží domů. To samé se týkalo lidí, jež musejí v pátek nebo v sobotu do jednotlivých

rovozoven na náměstí,“ vysvětila letošní inovovaný postup radnice vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu Růžena Štemberková.
Podle prachatického starosty Jana Bauera město jen převzalo zkušenosti z jiných míst republiky. „Věříme, že i nám se tento způsob vstupenek osvědčí,“ řekl Bauer s tím, že náramky jsou dobře viditelné a kontrola bude tak jednoduše proveditelná pouhým pohledem.

Vstupní brány hlídala od včerejší jedné hodiny odpoledne najatá agentura, jejíž zaměstnanci vyměňovali zakoupené vstupenky v předprodeji za vinylové pásky různých barev. To podle toho, na kolik dní si dotyčný návštěvník slavností vstupenku zakoupil. Ti, kdo kupovali vstupenky přímo na bráně, dostali svůj pásek rovnou.

V Dolní bráně se včera hned po jedné hodině začali scházet lidé a dva pracovníci agentury vyzbrojeni nůžkami měli plné ruce práce. Navlékali náramky a ještě zbylý konec stihli ustřihnout.