Právě ekonomická otázka provozu městské policie byla jedním z důvodů, proč z funkce Jaromír Šebánek odstoupil.

„V tuto chvíli mám připravený návrh rozpočtu, který ještě není schválený a jednáme o něm s vedením města,“ potvrdil Pavel Dub. Ten dostal za úkol sestavit takový rozpočet, v němž budou zahrnuty i náklady na provozování kamerového systému ve městě, jeho personálním zajištění a pokud možno bez většího navýšení rozpočtu.

Ruku v ruce s novým vrchním strážníkem přišly i další změny, které se týkají především strážníků. Ty mu kladlo na srdce i vedení města, které chtělo ještě více zefektivnit činnost městské policie.

„O konkrétních změnách zatím mluvit nechci. Především proto, že se týkají i služeb, jejich postavení a podobně. Mluvit o nich je jako dávat návod lidem, kteří se nechovají tak, jak mají,“ poznamenal Pavel Dub.

S návrhem nového rozpočtu byl už seznámen i starosta města Pavel Dvořák. „Je to čistý, jasný, průzračný rozpočet. Je vidět, na co jsou peníze zapotřebí,“ řekl včera k návrhu. Doplnil, že i tak je rozpočet vysoký. „Objektivně je ale znát, kam ty peníze půjdou, na co jsou zapotřebí,“ doplnil Pavel Dvořák.