Na téměř dvou stovkách snímků promítaných při velkoplošné projekci se tak uzavře jedna z etap práce vimperského kulturáku. „Impulsem k pořadu Toulky starou Šumavou bylo vlastnictví kvalitní projekční techniky a velkého množství starých fotografií, které měl ve své sbírce jeden z kolegů. Postupně vzniklo sedm dílů, které na téměř půldruhém tisíce snímků zmapovaly jihočeskou část Šumavy od Kvildy až po Jelení Vrchy,“ přiblížil pořad, který svou návštěvností často předčil i filmové trháky, Petr Moravec.
Přesto, že se kulturák do přípravy dalších dílů zatím pouštět nehodlá, s Toulkami se tak úplně rozloučit nechce. „Hned v létě zopakujeme pro letní hosty některé starší díly a při příležitosti návštěvy německých rodáků ve Vimperku rozšíříme díl věnovaný tomuto městu. Navíc nás požádali v některých místech, abychom k nim s pořadem zavítali,“ nastínil další osud pořadu Moravec.
Během doby, kdy se Toulky starou Šumavou připravovaly prošlo rukama jeho autorů více než tři tisíce fotografií. „Pomáhali nám sběratelé, muzea i obecní úřady a část snímků pochází i z Německa. I když se to nezdá, tak každý díl stál hodiny práce a spousty naježděných kilometrů. Ale jak ukázala návštěvnost, byl to dobře investovaný čas,“ uzavřel pozvánku na čtvrteční pořad Petr Moravec.