Obyvatelé zdejšího sídliště, takzvaného Sojčáku, totiž požadují opravu dětského hřiště a své přání dali najevo touto málo používanou formou.

Usnadnění

„Opravdu všechna dětská hřiště na sídlišti potřebují investici, o tom nikdo nepochybuje a město se k tomuto kroku chystá. Svým způsobem nám ona petice usnadnila práci, protože nemusíme zjišťovat, jaká je vůle občanů bydlících v té části města,“ uvedl tento bod jednání zastupitelstva, místostarosta Bohumil Petrášek. Narážel tak na situaci, která nastala v jiné části Vimperka, a to v Čelakovského ulici.

Tam radnice hřiště vybudovala a po dvou letech bylo na žádost občanů zase zrušeno. Hřiště na sídlišti by měla využít programu revitalizace sídlišť a chystá se příslušná dokumentace.

Nutná dotace

Ale co v případě, že se dotační peníze letos získat nepodaří. „V takovémto případě odstraníme závady a uvedeme hřiště do použitelného stavu. Další úpravy a změny, které bychom rádi provedli tak, aby hřiště odpovídalo našim představám, můžeme však udělat až ze zmíněných dotací,“ vysvětlil na závěr místostarosta Petrášek. Letos se proto děti hřiště tak jako tak dočkají.