„Během několika měsíců se nám podařilo vybudovat toto moderní oddělení, které má kapacitu čtrnáct dvoulůžkových pokojů a jeden jednolůžkový pokoj, tedy dvacet devět lůžek. Je to pro nás nejen chlouba, ale zároveň i doufáme, že tímto budeme poskytovat kvalitní zdravotní péči a sociální služby, které se stanou nejen chloubou města Vimperk, ale celého kraje,“ uvedl při slavnostním otevírání oddělení člen správní rady nemocnice Jiří Benda.

Chybějící článek

Takto koncipované oddělení pobytových sociálních služeb, ale i nadstandardních lůžek dlouhodobě nemocných zatím na této úrovni a v takovém rozsahu na území bývalého okresu, chybělo.

Každý z pokojů je vybaven polohovacími lůžky, televizorem, křesílky a stolkem a nechybí ani sociální zařízení. Pacienti mají k dispozici ergoterapeutickou dílnu, vlastní jídelnu s výběrem ze dvou hlavních jídel a navíc celodenní zeleninový a ovocný bufet. „Čtyřiadvacet hodin denně zde bude zajištěna lékařská péče,“ poznamenal Jiří Benda.

Bez pochybností

Jak připomněl náměstek hejtmana Jihočeského kraje Vladimír Pavelka, před deseti lety stála nemocnice na prahu rozhodování, jakým směrem se bude dále ubírat. „Po deseti letech je jasné, že pochybnosti o nemocnici ve Vimperku definitivně mizí,“ poznamenal.

Nemocnice tímto nekončí, následovat bude výměna oken, také další oddělní by měla projít rekonstrukcí.

První pacient, Filip Němec, už na oddělení pobývá, další pacienti jej budou brzy následovat.