S nepatrnou ztrátou městské lesy. Ztrátu přes 1,2 milionu mají městské služby. Městská správa domů skončila se ziskem. Problémy jsou ale s vybíráním nájemného „Dluhy na nájemném vzrostly?“ zajímalo Dagmar Rückerovou. „Je to přibližně rok co rok stejné. Někdo zaplatí, jiný začne dlužit. Není to o tom, že by správa domů tyto dluhy neřešila. Mnohdy je problém vymáhat od lidí, kteří nic nemají,“ vysvětlila vedoucí finančního odboru Jana Králová.
To přivedlo zastupitele Martina Paštiku na myšlenku, aby městské společnosti předkládaly pololetně přehled závazků a pohledávek, aby bylo zřejmé, jak na tom jsou. „A to včetně aktuálního řešení pohledávek po splatnosti,“ žádal.
Městská správa domů má ještě jednoho „kostlivce“ ve skříni, a to výměnu oken v jednom z městských domů ve vimperské Tovární ulici. V roce 2005 chtěla městská správa domů a bytů okna vyměnit, Byla vybrána firma, která před zahájením samotných prací obdržela zálohu ve výši tři sta patnáct tisíc korun.
Firma okna nevyměnila a k vrácení peněz se také neměla. Proto bylo podáno na majitele firmy trestní oznámení. „Podle našich informací je stíhán,“ informovala starostka Stanislava Chumanová.