Na dva roky

Výstavba bytovky přišla město na jedenáct milionů a přibližně dvojnásobek pak činila ministerská dotace. Nové byty jsou určeny pro příjmově vymezenou skupinu lidí a nájemné stanovené městem na základě podmínek stanovených při získání dotací činí třicet korun za metr čtvereční a dotační podmínky stanovily i délku trvání nájemné smlouvy, která se podepisovala na dva roky.

Nejmenší jednopokojový byt má rozlohu něco málo přes třicet osm čtverečních metrů, největší, a to třípokojový, pak více než dvojnásobnou.

Bytů přibývá

Podle vyjádření místostarosty Petráška není v dohledné době plánovaná další městská bytová výstavba. Hana Pánová z hospodářského a bytového odboru vimperské radnice zase potvrzuje, že je bytů relativně dost. „Je jich rozhodně více než v minulých letech, hlavně díky individuální výstavbě. Město si využívání bytů hlídá, a protože možnost podnájmů je omezena na dobu tří let, dost bytů se nám vrací,“ potvrdila Hana Pánová.

O tom, že se město snaží hlídat neoprávněné užívání svého bytového fontu svědčí i nárůst žalob, které mají za cíl na černo pronajímané byty získat zpět.