„Musím přiznat, že jsme v pátek arkády otvírali s obavami, že nikdo nepřijde. Jednak se ten den konaly ve Vimperku dvě další kulturní akce a za druhé jsme zvolili nevyzkoušený program a tedy neměli jistotu, že se trefíme do nálady lidí. No a nadšení jsme nebyli ani z počasí, které se s nástupem léta dramaticky změnilo,“ přiznal obavy Petr Moravec z Městského kulturního střediska, které skupinu zaměřenou na západoafrické rytmy do Vimperka pozvalo.
Strávit večer se skupinou Tiditade se nakonec rozhodlo více než sto třicet lidí a to bylo znát i na atmosféře, která zámecké prostory opanovala.
Většina účastníků navíc s uznáním kvitovala stav arkád, které doznaly znatelných změn. „Arkády opravdu prokoukly, ale v podstatě je to v tom, že jsme částečně z kultury přesedlali na zahradničení a pravidelně to tu sečeme a sem tam něco opravíme a uklidíme,“ komentoval s trochou nadsázky současný stav arkád Petr Moravec, který zde se sekačkou v ruce strávil nejednu hodinu, a tak mohlo v závěru koncertu hned několik desítek návštěvníků akce bez obav roztančit zámeckou zahradu v africkém stylu.
Pátečním koncertem však hudební produkce na arkádách ve Vimperku zdaleka nekončí a vimperský kulturák sem nasměroval hned pětici jazzových koncertů, kterou navíc doplní hned jedenáct loutkových představení, dále dětský den, setkání harmonikářů i program věnovaný keltské minulosti Šumavy, což by mělo tyto nádherné a bohužel opomíjené prostory rozhodně oživit.
Samozřejmě za pomocí návštěvníků, pro které jsou tyto kulturní akce pořádány.