Současný stav koupaliště je nevyhovující a na rekonstrukci by město potřebovalo desítky milionů.

„Zástupci města objeli několik míst v republice, aby zjistili, jak to chodí jinde. Nechali jsme se inspirovat a chtěli bychom areál, v němž nebudou chybět ani atrakce, jako je tobogán, vířivky a podobně,“ vysvětlil starosta Vimperka Pavel Dvořák.

Optimální by podle místostarosty města Bohumila Petráška bylo, kdyby měl bazén čtyři až šest drah a jeho provoz by byl celoroční. Jasnější představu o tom, jak by mohl areál vypadat a kolik by zhruba stál, by měla objasnit studie, jejíž vytvoření zastupitelé odsouhlasili. Ta by město neměla stát více než deset tisíc korun.

V každém případě by ale město muselo řešit i otázku pozemků, protože jak starosta města uvedl, ne celý areál by stál na pozemcích města.

„Rozhodně bych uvítal, kdyby ve městě vyrostl plavecký areál. Přilákalo by to více turistů. Veřejné koupaliště je využíváno jen několik málo měsíců v roce, počasí na Vimpersku je chladnější,“ říká Vladimír Koška z Vimperka.

“Bez dotací ale stavbu nezvládneme,“ upozorňuje Pavel Dvořák. Podle něho nyní záleží i na tom, co řekne o areálu připravovaná studie.