Na desátého června totiž kulturní středisko pozvalo Jiřího Dohnala, jednoho z našich nejlepších hráčů na sitár a za místo konání koncertu vybralo kostel sv. Bartoloměje.
„Na sitár jsem začal hrát před osmnácti lety a po roce snažení vyrazil do indického Udaipuru, abych získal základy správné techniky hry. Po návratu do Čech následovalo vydělávání peněz na další studia a po roce a něco přišla druhá, několikaměsíční cesta do Jaipuru,“ prozradil počátky své umělecké dráhy Jiří Dohnal. V Indii studoval u legendární rodiny Bhattů a sitárové vzdělání dokončil u R. K. Sharmy v australském Perthu.
Častokrát dostávám otázku, proč právě sitár. Je na to jednoduchá odpověď. Protože mu není rovno. Možná existuje ústav, který by dokázal zbavit člověka závislosti na sitáru. Obávám se však, že recidiva bude vysoká! Na sitár hraji od roku 1992. Budu na něj hrát zhruba do roku 2063. Ještě nejsem rozhodnut,“ vyznal se ke vztahu k sitáru Jiří Dohnal s tím, že pokud pomýšlíte o podobné životní dráze, může doporučit.