A tak je nasnadě položit pár otázek řediteli Městského kulturního střediska Jaroslavu Pulkrábkovi, jak bude vypadat start letního kulturního dění, či co přináší nového.

Letošní Léto pod Boubínem začíná soumarskými slavnostmi v sobotu 19. června, můžeme se tedy těšit na soumary?

Soumaři přijdou až v závěru prázdnin. Zrovna v tu sobotu by však měla vyjít karavana mířící z Pasova do Prachatic. Naší oslavu milénia jsme pojali v moderním duchu v podobě multižánrového a multikulturního happeningu. Padesátiny také nemusíte nutně slavit pouze v oblečení a v reáliích z doby narození. Nabízíme den v přírodě, kam si můžete vyrazit s rodinou či přáteli a buď se jen dívat a jen tak ležet v trávě, poslechnout hudbu, nebo se zapojit do některých aktivit. Podle chuti. O historii nepřijdeme a budou ji věnovány hned dva dny o posledním víkendu v srpnu.

Na co konkrétně se tedy můžeme těšit?

Netradiční soutěže a hrátky ve vodě i nasuchu, živá či reprodukovaná hudba, tanec, kejklíři a komedianti, bubenická show a na závěr after party s překvapením.

Co vás vedlo k tomu, že jste opustili zámek a přemístili se na Vodník?

Zámek jsme rozhodně neopustili a v Létě pod Boubínem hraje stěžejní roli. Drtivá většina akcí se odehrává tam. Nicméně chceme do Léta zapojit postupně celé město. Aby nežily pouze arkády, ale třeba zmíněný Vodník, který je ideálním výletním místem, navíc s dokonalým zázemím pro akce, chceme postupně oživit náměstí, areál u Hvězdy a prostě všechna místa, která si to zaslouží.

V čem je hlavní změna letošního Léta pod Boubínem?

Je jich několik, ale tu nejzásadnější návštěvníci neuvidí a její plody budeme sbírat až časem. Letos se do přípravy a realizace Léta podařilo zapojit místní podnikatele. Bylo milým zjištěním, že v mnoha případech dokáží velice přátelsky spolupracovat nejenom s námi, ale i mezi sebou a uvědomují si, že nám všem jde o jednu věc. Učinit z Vimperka zásadního hráče na poli cestovního ruchu.