Loutkový seriál Vimperský kašpárek, Hudební léto, Keltská Šumava či Šumavský korbel, Letní kurzy žesťů, historické trhy, koncerty vážné hudby v zámecké kapli, setkání básníků.
To vše i mnoho dalšího se stejně jako v minulých letech nachází v programové nabídce Léta.
„Letos jsme se pokusili podobu Léta pod Boubínem posunout o kousíček dál. Naším přáním bylo neomezovat se pouze na vimperský zámek, ale roztáhnout jeho aktivity více po městě a udržet u nás návštěvníky Vimperka i po skončení akcí samotných. V neposlední řadě pak zapojit do jeho přípravy i místní podnikatele a služby. Pořady Léta pod Boubínem tedy naleznete nejenom na zámeckých arkádách, ale i na Vodníku, náměstí či v areálu hotelu Zlatá Hvězda,“ prozradil něco z připravovaných změn ředitel kulturního střediska Jaroslav Pulkrábek.
Městské kulturní středisko navíc ve spolupráci s odborem školství, kultury a cestovního ruchu vimperské radnice připravilo malou letní hru nazvanou Vimperské puzzlování.
„Prostřednictvím sbírání tuctu dílků skládačky, doplněné o řadu slev a slosování o zajímavé ceny, chceme ukázat, že Vimperk má turistům co nabídnout a je přívětivý k domácím,“ dodal Pulkrábek.
Přestože letní kulturní nabídku odstartuje tradiční noční koncert dechovky v pátek 18. června, již nyní přineslo Léto pod Boubínem první ovoce.
Nad jeho přípravou si totiž k jednomu stolu sedli nejenom pracovníci městských kulturních institucí, ale i hoteliéři, provozovatelé restaurací, obchodů a služeb. Ve velice tvůrčím prostředí se jim podařilo vytvořit společnou nabídku a otevřeli cestu k další spolupráci.
„A i kdyby nám celé léto propršelo, tak toto již z pohledu budoucnosti města na poli cestovního ruchu stojí za to,“ pokračoval Jaroslav Pulkrábek.
Další informace jak o programu letošního Léta pod Boubínem, tak o vimperské hře puzzlování lze najít na internetové adrese www.letopodboubinem.cz