Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lenorští se vyjádřili jasně ve volbách i diskuzi

Lenora – Obec povede další čtyři roky opět dvojice Jaroslava Krnáková a Antonín Chrapan.

11.11.2010
SDÍLEJ:

Volbu ocenili přítomní obyvatelé Lenory potleskem.Foto: Deník/Miroslav Fuchs

Od úterního podvečera je i v Lenoře jasné, kdo povede obec další čtyři roky. Nově zvolení zastupitelé na svém prvním jednání rozhodli většinou hlasů, že to budou dosavadní starostka Jaroslava Krnáková a místostarosta Antonín Chrapan. Oba kandidovali jako bezpartijní za ODS.
Takto shrnuto se může ustavující jednání zastupitelů Lenory zdát jako bezkonfliktní. Opak však byl pravdou. Hned v úvodu se o to postaral lídr Véčkařů Jan Vaňáč, když těsně před zahájením předložil zastupitelům svůj návrh na program ustavujícího zastupitelstva. Podle něho se tak měli zastupitelé věnovat nejen tomu, k čemu se sešli, ale i rozsáhlému rozboru práce za uplynulé čtyři roky včetně revokace některých usnesení. V otevřené diskuzi dali sami přítomní obyvatelé Lenory jasně na vědomí, co si o tomto návrhu myslí, takže se zastupitelé mohli věnovat podstatě ustavujícího zasedání, tedy volbě starosty a místostarosty.
Jak jsme již informovali, lídr kandidátky ODS Stanislav Tůma nebyl do poslední chvíle rozhodnut, koho při ustavujícím jednání podpoří. Nicméně dodržel dané slovo, že podpoří na starostu kandidáta ODS a svůj hlas dal i místostarostovi. Současně navrhl také veřejnou volbu starosty a místostarosty.
Tento postoj ovšem nenechal bez komentáře lídr Véčkařů Jan Vaňáč. „Za Věci veřejné, protože víme, že kandidáti za ODS se nás rozhodli převálcovat, návrh na starostu nepodáváme,“ oznámil před volbou starosty Jan Vaňáč. Starostkou se čtyřmi hlasy ODS následně stala Jaroslava Krnáková, proti byli zastupitelé za VV Vaňáč a Adriana Šindelářová, jejich kolega Vít Urban se hlasování zdržel.
Ze stejného důvodu pak Véčkaři nepřednesli svůj protinávrh na místostarostu. „Jaksi se nebere do úvahy stav, přání, řekl bych, voličů, kteří nám, jako straně VV, dali téměř padesát procent hlasů. Bohužel jeden mandát, který podle mne patřil KDU-ČSL, spadnul kandidátům za ODS a z toho důvodu mohou postupovat tímto způsobem, jak postupují, že budou prohlasovávat silou veškerá svá rozhodnutí a návrhy,“ okomentoval volbu místostarosty Jan Vaňáč. V následném hlasování Antonín Chrapan získal opět všechny hlasy zastupitelů zvolených za ODS, postoj Véčkařů byl i k jeho osobě neměnný.
Diskuze, která následně zabrala největší díl času ustavujícího jednání, se pak stočila k předvolební kampani Věcí veřejných v Lenoře. V ní obdrželi jen někteří obyvatelé těsně před volbami leták, s jehož obsahem se nehodlali smířit především bývalí zastupitelé. Konkrétních odpovědí od Jana Vaňáče jako autora letáku se ovšem nedočkali.
S ohledem na celkovou atmosféru pak na ty současné čekají rozhodně nelehké čtyři roky společné práce.

Autor: Miroslav Fuchs

11.11.2010
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Lidé dali za Pastelky skoro jedenáct tisíc korun

Robert Huneš, ředitel hospice, představuje novou knihu.

Prachatický hospic je hlavně o radosti

Kam na Prachaticku?

Prachaticko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.

OBRAZEM: Pochlubte se, jak vám vyrostla dýně

Jižní Čechy - Letošní rok byl oproti loňsku velice příznivý pro růst dýní.

Děti se dozvěděly, jak se žije zvířátkům

Prachatice - Další společné dopoledne si pro celou školku připravili třeťáci.

Utopence naloží prvně do omáčky

Staré Prachatice - Novou soutěžní kategorii přidali organizátoři do letošního ročníku soutěže O nejlepšího utopence a nakládaný sýr.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení