„Zaměřili jsme se zejména na některé nesmyslné či neúčelné dopravní značení ve městě,“ vysvětlil velitel Obvodního oddělení Policie ČR Volary Pavel Bártík.

Výměny značek

Při kontrole byla zjištěna závada na místní komunikaci ve směru Volary – Lenora, na tak zvané staré lenorské silnici. V obou směrech se na komunikaci nachází značka zákaz vjezdu všech motorových vozidel. Její umístění prakticky znemožňuje vjezd oprávněným uživatelům obytných a rekreačních domů v místě. Řešení se nabízí v podobě umístění značky průjezd zakázán či doplněním vhodného textu, například vlastníkům pozemků vjezd povolen.

Další změna se týká značky u pietní síně, ta je v podstatě nečitelná a potřebuje vyměnit. „Problematický je také prostor autobusové zastávky. Navrhuji umístění dopravní značky zákaz vjezdu do prostoru autobusové zastávky ve všech směrech a dále umístění zákazu odbočování vlevo do prostoru zastávky,“ pokračoval Pavel Bártík.

V případě realizace těchto změn by se k věci vyjádřil kompetentní pracovník Dopravního inspektorátu Prachatice, který by upřesnil potřebný počet dopravního značení.

„Věřím, že se celý projekt podaří uskutečnit a my tak ulehčíme dopravě ve Volarech a zpřehledníme řidičům dopravní situaci,“ uzavřel velitel Pavel Bártík.

„Jsem rád, že se tyhle věci řeší, je dobré vědět, že se policie ve městě snaží a pracuje pro lidi,“ řekl jeden z místních obyvatel Martin Janda.