Lidé se zlobí a jejich apel, aby se s celou situací začalo něco dělat, přednesla na zasedání zastupitelů jeho členka Šárka Trubelová. „Když si vzpomenu na to, jak to vypadalo poslední sobotu ráno, byla to opravdu hrůza,“ řekla.

O celé věci samozřejmě dobře vědí i zaměstnanci Obvodního oddělení Policie ČR ve Volarech v čele s jejich velitelem Pavlem Bártíkem. Ten se jednání zúčastnil a také již připravil kroky, které by měly vést ke zlepšení celé situace.

„Rozhodli jsme se, že vždy v noci z pátku na sobotu posílíme hlídky. Již od tohoto víkendu tak budou pracovat dvě dvoučlenné hlídky. Jedna přímo ve městě a ta druhá na periferiích. Máme jeden z největších obvodů v celé republice a musíme provádět kontroly všude,“ vysvětlil Pavel Bártík s tím, že je velmi složité být stále v ulicích města vzhledem ke stávajícímu počtu policistů.

„Podle toho, jak určím, se v průběhu noci obě hlídky spojí a budou provádět kontroly řidičů motorových vozidel, ale třeba také nezletilých, zda nepožívají alkoholické nápoje,“ pokračoval Pavel Bártík.

Dále však musel upozornit, že jelikož se v tuto dobu hlídky posilují, jinde budou bohužel oslabeny, jiná možnost zatím není.

Ještě jednu věc velitel volarské policie podotkl, a to, že místní občané si sice na jednu stranu stěžují, že je ve městě nepořádek, ale policii v řešení situace příliš nepomáhají.

„My již děti ze základních škol učíme, že se policie nemusejí bát a v případě potíží mohou zavolat. Pak se ale stane, že z pátku na sobotu dělají někteří lidé ve městě nepořádek, naši občané to vědí a přesto ani jeden z nich nezavolá,“ uzavřel Pavel Bártík.

Veřejný pořádek ve městě je pořádek všech lidí a bez jejich pomoci se dá jen stěží něco dělat.