Objekt je již třetím rokem zavřený a po opakovaných útocích vandalů chátrá čím dál víc. Opakovaně na dále neúnosný stav upozorňují jak zastupitelé, tak obyvatelé Volar. „Rada města vidí jako povinnost přihlásit se do dražby. Chceme udělat všechno pro to, aby se objekt v centru Volar nedostal do rukou někomu, kdo z něho udělá třeba ubytovnu pro nepřizpůsobivé,“ argumentovala starostka Martina Pospíšilová.
Objekt je na prodej a o jeho osudu rozhodne možná už dnes dražba. Odhadní cena objektu s pozemky a vybavením je nyní kolem patnácti milionů korun. „Minimální vyvolávací cena činí deset milionů a povinná dražební jistina je dvě stě tisíc korun,“ dodala starostka. Zastupiteli Jiřímu Cigánkovi ale pro tak zásadní rozhodnutí chyběly další informace. „Nejpodstatnější je říct, co s tím objektem chcete dělat dál,“ dotazoval se Cigánek.
Podle starostky sice další využití je podstatné, ale v danou chvíli je třeba rozhodnout, zda vůbec chce zastupitelstvo, aby mohlo město právě využití objektu ovlivnit. „Je jasné, že peněz nazbyt nemáme. Při investičním dluhu z minulosti si nemůžeme moc vyskakovat. Na druhou stranu na každém zastupitelstvu stav hotelu probíráme a zazněl tu i názor, abychom Bobík koupili zpět, přestože městu nikdy nepatřil,“ dodala Martina Pospíšilová.
Ponechat, lépe řečeno získat možnost ovlivnit budoucnost chátrajícího objektu v centru města, který sloužil jako hotel, restaurace a naposledy jako diskotéka. Takový byl většinový názor zastupitelů Volar, který dali jasně najevo při pondělním jednání.
Město sice mělo možnost získat hotel ve funkčním stavu od původního vlastníka, jímž bylo Spotřební družstvo Jednota Vimperk již v minulosti, nicméně tehdejší zastupitelstvo o odkoupení neuvažovalo. Nakonec Jednota v září 2006 prodala hotel soukromé společnosti za 8,4 milionu korun včetně pozemku, který v roce 2004 koupila od města za 340 tisíc korun. Dnes jdou zástupci města do dražby téhož hotelu s minimální vyvolávací cenou 10,5 milionu korun.
„Myslím si, že v tomto případě není v čem váhat. Pokud to město koupí, získá kontrolu, jinak se bude muset vždy dohadovat s někým jiným,“ řekl v diskuzi za občany Volar Petr Čmerda. také podle zastupitelky Dany Míkové převládá i mezi ostatními obyvateli jasný názor. „Každé rozhodnutí ponese svá pozitiva a negativa. Hodně jsem o tom mluvila s obyvateli a mezi nimi převažuje názor Bobík koupit a ponechat si kontrolu nad objektem v centru města,“ uvedla Míková.
Vedle podstaty věci, tedy zda se má město účastnit dražby, nebo ne, řešila se i otázka budoucího využití. podle zastupitele Františka Krátkého, který byl členem představenstva SD Jednota Vimperk, by model, kdy by město objekt koupilo a provozovalo v něm hotel, nebyl nejšťastnější. „Hotel byl celé roky ztrátový. Seděl jsem ve vedení družstva, které hotel provozovalo. I proto hotel Jednota 30. června 2003 zavřela a snažila se jej prodat. Rok co rok se do provozu doplácelo zhruba půl milionu korun. Dříve jsem se snažil, aby úředníci z městského úřadu chodili do hotelu na obědy, když ještě fungoval. Ale nešlo to, protože ceny byly vyšší než u soukromníka a obsluha tam byla rychlejší. Myslíte si, že to bude jinak, když to město koupí a někomu to pronajme? Je to na náměstí a je to ostuda města, ale provozovat hotel, to je dojná kráva města, do které budeme jen cpát peníze,“ tvrdil zastupitel Krátký.
„Co se týče účelu, ani mně hotel nepřipadá v dnešní době příliš funkční, ale nabízí se vícero možností k využití. Nyní není podstatný budoucí účel, teď je pro naše rozhodnutí důležitější, zda si ponecháme kontrolu nad tímto objektem,“ vrátil diskuzi k podstatě věci místostarosta Robert Pročka. I on podpořil účast města v dražbě.
Jedenáct ze třinácti přítomných zastupitelů Volar v pondělí dalo zástupcům vedení města souhlas, aby zastupovali město v dnešní dražbě hotelu Bobík. Proti byl pouze zastupitel František Krátký, hlasování se zdržel Jiří Cigánek a zastupitelé Radek Mrkvička a Pavel Trnka nebyli jednání přítomni.