Pohyblivá složka vody je 57,80 korun a pevná 780 korun u nejběžnějších vodoměrů ve městě. V obou případech je to bez DPH. Tuto cenu potvrdil prachatických místostarosta Robert Zeman na středečním jednání zastupitelů. Právě tam totiž museli zastupitelé odsouhlasit dodatek ke smlouvě s provozovatelem vodohospodářské sítě ve městě, firmou ČEVAK. „Stanovená cena vody však bude za stávajících podmínek odběru. V případě poklesu odběrů může dojít k navýšení,“ vysvětlil s tím, že pokud budou náklady na provoz sítě vyšší nejde to na vrub města, ale provozovatele. Dodatek k původní smlouvě je platný do konce příštího roku a výpověď je možné dát kdykoliv.
„S tímhle já souhlasit nemohu. Dodatek není pro město výhodný,“ reagovala zastupitelka Jana Krejsová, která řekla nahlas to, o čem se ve městě šušká už několik měsíců. V příštím roce má totiž zavřít provoz Madeta, která odebírá dvacet procent vody z městské sítě. „Jejím skončením se musí zákonitě cena vody zvýšit,“ dodala.
Zastupitelé sice dodatek patnácti hlasy odsouhlasili ale s tím, že v příštím roce budou vyhodnocovat provozování vodohospodářské sítě ve městě. A následně se rozhodnou, jak dál vodu provozovat. Je proto možné, že vodu ve městě může provozovat město prostřednictvím vlastní společnosti.