Potvrdil to Deníku místostarosta Bohumil Petrášek.
„V průměru zde nastupovalo kolem pěti lidí denně. My jsme řešili se zástupci servisní organizace Jihočeského kraje Jikord možnost, že by sem zajížděl kvůli školákům autobus až do osady,“ uvedl Petrášek.
Najít nějaké odpovídající řešení požadovala už začátkem roku při jednání vimperských zastupitelů jeho členka Věra Vávrová jak kvůli lidem, kteří v osadě bydlí, tak kvůli návštěvníkům. „Ti sem jezdí na naučnou stezku, kterou máme v našich propagačních materiálech,“ uvedla tehdy Vávrová. Starosta Pavel Dvořák ale upozornil, že opětovné zřízení vlakové zastávky ze strany dopravce je prakticky nemožné a s ohledem na komplikace kolem mnohem důležitějších ranních žákovských spojů k tomu nejspíš nebude vůle. Přesto to vypadá, že se nakonec odpovídající řešení podaří nalézt, a to díky využití autobusových spojů. Ani to se ale neobejde bez dalšího jednání.
„Problém je v tom, že by si zajíždění autobusu přímo k původní vlakové zastávce v osadě Bohumilice v Čechách vyžádalo poměrně značné náklady a stavební úpravy kvůli vybudování točny pro autobus. Proto už jsem jednal se zástupcem ČSAD Prachatice a tento týden budu jednat ještě s dopravním inženýrem Dopravního inspektorátu v Prachaticích přímo na místě samém kvůli možnosti zbudování nové autobusové zastávky u lomu v Sudslavicích u silnice první třídy,“ slíbil místostarosta Petrášek. Podle tohoto návrhu by cestující popošli tři sta metrů. „Pro ČSAD by to nebyl problém, i když budou na trase zastávky zahuštěnější. Navíc by ji bylo možné využít i jako zastávku na znamení pro všechny projíždějící autobusové spoje. Kromě víkendů, kdy je četnost autobusových spojů nižší, by byla hustota autobusové dopravy pro lidi na nádražíčku vlastně stejná. Když to vezmu z pohledu turistů, kteří sem jezdí na Sudslavickou naučnou stezku, pro ně se vlastně mnoho nezmění. Stezka začíná mezi nádražím a mostkem. Jestli jdou kus zpátky, nebo na autobusovou zastávku, už není takový problém. Vystoupí z autobusu na nové zastávce a budou na tom prakticky stejně, jako když vystupovali na vlakové zastávce,“ dodal Petrášek.