Na základě rozhodnutí Jihočeského kraje tu totiž po tomto datu skončí železniční osobní přeprava, kterou nahradí autobusové spoje. Bez povšimnutí ale nehodlá nechat jízdu posledního spoje ani Město Netolice, ani Občanské sdružení Netolická dráha. Ty zvou na zítřejší odpoledne všechny, kteří se chtějí rozloučit s netolickou lokálkou. „Po sto šestnácti letech vyjedou na netolickou trať poslední vlaky v sobotu odpoledne. K této příležitosti dokonce nasadí České dráhy soupravu Regionova,“ uvedl netolický starosta Oldřich Petrášek. Podle něho by se ale mělo jednat spíše o happening, než o pohřební hostinu, i když by ve vlaku nemělo chybět čepované černé pivo.
O poslední jízdu by měl být podle Petráška větší zájem, než byl o pravidelné spoje. „Dokonce mi volali známí z Prahy, že přijedou taky. Možná bude skutečně větší zájem, ale větší akce na sobotu neplánujeme. Bereme to spíš jako možnost udělat si z Netolic poslední rodinný výlet osobním vlakem,“ doplnil Petrášek. Chybět by ale neměl možná ani obligátní symbolický smuteční věnec a dost možná ani menší hudební doprovod.
Poslední osobní vlak vyjede z netolického nádraží v 15.01 hodin a do cíle své trasy do Temelína má dorazit v 15.55. Na zpáteční cestu vyjede Regionova z Temelína do Netolic v 15.58 hodin. Regionova přitom na netolické trati jezdila jen výjimečně. „Když jsme s velkou slávou slavili železniční propojení s Týnem nad Vltavou, projeli se Regionovou na této trati žáci naší a vltavotýnské základní školy v naději, že podobné akce budou pokračovat každý rok. Bohužel, tenhle plán skončí,“ lituje netolický starosta, nicméně plánů na další využití trati se vzdát nechce. „Už máme objednán parní vlak na zahájení turistické sezony začátkem května a další akci plánujeme,“ nechal si Oldřich Petrášek podrobnosti o další uvažované železniční akci zatím pro sebe.