Do dvou milionů korun by se mělo město vejít s náklady na úpravu místností pro další třídu v Mateřské škole Smetanova. Potvrdil to Deníku starosta Vimperka Pavel Dvořák. Vedení radnice rozhodlo rozšířit počet tříd po té, co u zápisu do mateřských škol pro příští rok přihlásili rodiče o dvacet dětí víc, než je současná kapacita ve všech třídách vimperských mateřských škol.
„Musím říci, že i díky informacím, které uveřejnil Prachatický deník, se podařilo zabránit zbytečným fámám, které už se po Vimperku začaly šířit a podle nichž jsme měli rodiče dětí odmítat. Teď naopak dostáváme kladné ohlasy, že jsem rychle zareagovali a vyšli jim vstříc,“ hodnotí rozhodnutí starosta Dvořák. To ale nebude tak docela zadarmo. Předběžné kalkulace nákladů se pohybují kolem dvou milionů korun. Za ty by se v jedné z bývalých tříd, která svému účelu při otevření MŠ Smetanova v minulosti sloužila, měly provést hrubé práce i pořízení nového vybavení. „Čeká nás kompletní výměna rozvodů elektroinstalace, vodovodů a kanalizací, instalace nového sanitárního zařízení, vymalování, nákup nového nábytku, hraček a také menšího rozšíření kuchyňky,“ shrnul Pavel Dvořák.
Navýšení počtu dětí a s ním související rozšíření počtu tříd z celkových šesti na sedm bude znamenat i další mzdové náklady. „Momentálně máme dvanáct učitelek na šest tříd, s další třídou budeme přijímat ještě jednu paní učitelku,“ potvrdila ředitelka MŠ Ludmila Pešková s tím, že ani to nemusí být konečné číslo s ohledem na příliv dalších zaměstnanců do jedné z místních firem. Podle Ludmily Peškové proto není vyloučeno, že přijmou další učitelku alespoň na poloviční úvazek, z něhož by se v případě dalších přijatých dětí mohl stát úplný. „Otevření další třídy pro nás znamená i navýšení úvazků u kuchařek a uklízeček,“ doplnila ředitelka mateřské školy.