Deníku to potvrdil starosta města Pavel Dvořák.
„Sice stále platí usnesení zastupitelstva, jímž máme schválen odkup objektu za cenu 6,7 milionu korun. Ale nechali jsme si od stavební firmy udělat stavební průzkum. Jeho výsledkem je, že objekt pro tento účel není vhodný,“ uvedl starosta.

Objekt jako celek

Podle průzkumu jsou například užší chodby, než jsou pro takové zařízení potřeba. „Přestavbou by zůstal prakticky pouze skelet. Proto jsme nyní ve stádu hledání nového řešení. Nejspíš nabídku Jihočeského kraje tedy nakonec nevyužijeme. Mimo to jsem ještě měl jednání na majetkovém odboru Jihočeského kraje a vypadá to, že bude kraj chtít objekt bývalé lesnické školy prodat jako celek, tedy dohromady školní budovu i objekt školního internátu. Jako jeden celek je totiž řešeno například vytápění celého areálu a podobně,“ dodal starosta.

Rozhodnou na jaře

Současný domov s pečovatelskou službou není v dobrém stavu, ale s ohledem na budoucí řešení chce město investovat do objektu jen nejnutnější výdaje spojené s údržbou a nejnutnějšími opravami. Řešení situace s nevyhovujícím domem s pečovatelskou službou vidí Pavel Dvořák nejspíše ve stavbě zařízení takzvaně na zelené louce. „Ve hře jsou všechny varianty od výstavby z prostředků města až po čistě privátní zařízení. O všech variantách uvažujeme a o všech jednáme,“ doplnil starosta s tím, že definitivní rozhodnutí by mohlo padnout přibližně na jaře příštího roku.
Navíc město už nemá k dispozici ani oněch 6,7 milionu korun. „Vzhledem k současnému ekonomickému vývoji a informacím ohledně případného prodeje a podmínkám přestavby jsme tuto částku použili,“ dodal starosta Dvořák. Vedení vimperské radnice také vyčkává na koncepci sociálních služeb v České republice.