Aby se předešlo případným problémům, pravidelně v tomto období zvyšují městští strážníci počet kontrol na hřbitovech. Vandalové by tak neměli mít v těchto dnech šanci cokoli zničit.

„Ano je to tak. Normálně navštívíme hřbitov alespoň jednou denně. Mohu potvrdit, že právě nyní tam hlídka vyráží. Na Dušičky to bude samozřejmě vícekrát. V ideálním případě by se tam hlídka mohla objevit každou hodinu. Bude však také záležet na tom, kolik budeme mít práce jinde,“ informoval ředitel prachatické městské policie Ivo Novotný.

S vandalismem na hřbitově zatím prachatičtí strážníci mnoho problémů neměli. „Pokud jsou zde nějaké potíže, jedná se většinou o nějaké drobnější krádeže. S vandalismem jsme se zde v podstatě nesetkali,“ potvrdil Ivo Novotný.

Podle jeho slov se pak při zmíněných drobnějších krádežích často podaří dopadnout pachatele například díky očitému svědectví některého z návštěvníků hřbitova.

„Jsem rozhodně moc ráda, že městští strážníci v tuto dobu zvýší počet kontrol. I touto prevencí zajistí klid a pořádek na hřbitově. Nechci tím říci, že by se tam muselo něco stát, ale takhle je to lepší,“ řekla Martina Sedláková. Na závěr ještě ředitel městské policie doplnil, že kromě Památky zesnulých zvyšují strážníci počet kontrol například o Velikonocích.