„Ke konci letošního června jsme měli v evidenci 464 občanů, kteří jsou vedeni v registru úřadu práce déle než šest měsíců. Takový výsledek je nejlepší za posledních deset let,“ uvedl tiskový mluvčí Úřadu práce v Prachaticích Martin Řehka.

Dodal, že úbytek samozřejmě také souvisí s celkovým snižováním nezaměstnanosti na Prachaticku.

Vůbec celý rok 2006 a pololetí 2007 se na Prachaticku v oblasti nezaměstnanosti nesly v číslech, která měla stále klesající tendenci. To se týkalo i dalších sledovaných kategorií.

Například ke konci června vedl úřad práce 72 absolventů a mladistvých a 298 občanů se zdravotním postižením, přičemž tato čísla jsou také nejnižší za posledních několik let.

„V červenci počet nezaměstnaných v těchto skupinách začal opět mírně stoupat, ale nepředpokládáme, že se dostaneme na stejné hodnoty jako dříve. Oproti minulým rokům přibylo i mnohem více volných pracovních míst, takže všem uchazečům budeme mít co nabídnout,“ řekl dále Martin Řehka.

Úřad práce připravil v minulých letech velké množství programů a aktivit, které směřovaly k cílenému uplatnění uchazečů na trhu práce.

„Díky mnoha širokým aktivitám jsme mohli do pracovního procesu zařadit značný počet uchazečů,“ upřesnil Martin Řehka s tím, že právě díky těmto činnostem se podařilo dosáhnout rekordních statistických hodnot.

Ani letos nehodlá úřad práce podle tiskového mluvčího se svými aktivitami polevit, například se stále více zaměřuje na skupinu uchazečů nad 50 let věku.