Jedná se o částku na pořízení ultrazvuku pro gynekologa, který má praxi ve Volarech. „Vnímám to jako dar volarským ženám, aby nemusely na ultrazvukové vyšetření dojíždět do Vimperka, Prachatic nebo Českých Budějovic a přímo ve Volarech se jim dostalo plnohodnotného odborného vyšetření,“ vysvětlila starostka Martina Pospíšilová s tím, že pokud jsou nuceny budoucí maminky jet třikrát až čtyřikrát na toto vyšetření za každého počasí jinam, je to značná zátěž, a to nejen zdravotní.

Vyšetření ultrazvukem využijí nejen těhotné pacientky gynekologické ordinace. „Toto zařízení navíc zůstane v majetku města. Pokud by lékař skončil ve Volarech svou praxi, bylo by nabídnuto okamžitě jeho nástupci. Celou věc jsme samozřejmě s doktorem konzultovali i proto, že na vyšetření musí mít lékař zkoušky, což náš lékař splňuje,“ ubezpečila starostka.

Podporu zdravotnictví, případně dostupnost zdravotní péče měli ve svých volebních programech všechny strany. Návrh navíc vycházel i z toho, že se za uplynulé čtyři roky podařilo zásadně vylepšit volarské zdravotní středisko. „Je tam výtah, bezbariérový přístup, nové toalety, vyměněná okna, parkoviště, takže tam už nelze víc investovat,“ připomněl Roman Kozák. „Kdyby tu sedělo v zastupitelstvu patnáct dam, asi bychom tenhle bod vůbec neotevírali,“ podpořil za všeobecného pousmání návrh zastupitel Martin Janda.