„Jsme ve fázi, kdy umíme město uklízet a do osmi hodin po skončení sněžení jsou ulice a chodníky uklizené. Máme na to systém, lidi i techniku,“ potvrdil starosta Vimperka Pavel Dvořák. Podle něho je veškerá zimní údržba ve městě koordinována prostřednictvím Městských služeb Vimperk. Město má pak zimní údržbu pod kontrolou prostřednictvím odboru investic.
Ani novela zákona o pozemních komunikacích neznamenala dosud ve Vimperku zásadnější komplikace. „Lidé pochopili, že si musíme vzájemně vyjít vstříc, když napadne větší množství sněhu. Nemáme absolutně žádné negativní postřehy, naopak, musíme lidem poděkovat. Snažíme se technikou, které máme k dispozici, maximálně udržovat komunikace v dobrém stavu. Za poslední dva dny jsem měl pouze jeden telefonát s prosbou o pomoc při odklízení sněhu,“ vystavil starosta jedničku s hvězdičkou nejen pracovníkům Městských služeb, ale také obyvatelům Vimperka.
Z tohoto pohledu chodníkový zákon městu neuškodil. „Spíše uškodil v morální rovině, protože lidé musí držet s městem dohromady. Tak to tady bylo odjakživa a musím říci, že za poslední rok obyvatelé města dokázali, že jsou ochotni držet pohromadě jak při záplavách, tak při sněhových přívalech,“ dodal.