Pondělí


Jako spíše podprůměrné vnímají letošní léto i záchranáři. Typických letních úrazů je méně.
Deník: Chlad a deštivé dny nepřejí příliš ani cyklovýletům, ani kutilství a práci na zahrádkách. O co méně aktivit, o to méně mají lékaři práce s letními úrazy.


Úterý


Vozíčkáři nemají v Prachaticích problémy jen s hledáním vhodného ubytování. Pobyt ve městě jim komplikuje i parkování v centru.
Deník: Vyznačená parkovací místa jsou tu sice dvě, ale značení je polovičaté. Chybí pruhy na dlažbě a ani tam nebudou.

Středa

Letošní únorové železniční neštěstí ve Vodňanech urychlilo práce na instalaci zabezpečovacího zařízení. K jeho stoprocentní funkčnosti ale chybí dokonalé pokrytí signálem v celé délce trati z Číčenic až do Volar.
Deník: Cokoli pomůže zachránit lidský život, je dobré. Snad se co nejdřív podaří i zlepšit signál.

Čtvrtek

Letošní rok sliboval zemědělcům dobrou úrodu. Chladné a deštivé počasí ale brání sklizni, pole jsou podmáčená a zralé obilí pořád čeká.
Deník: I když z televize sklízí obilí plechová kavalérie o sto šest, až se od kombajnů práší, realita je alespoň na jihu Čech jiná. Ne, že by nebylo co, ale dělat se sklizní současně i hlubokou orbu prostě nejde.

Pátek

Radost z párečku zlatých bažantů ve voliéře v zahradě prachatického hospice trvala jen několik hodin. Někdo se přes noc postaral, aby se z voliéry ztratila nejprve samička a pak i samec.
Deník: Co na to říct? Ruce urazit.

Sobota

Volarští zastupitelé se musejí rozhodnout, zda se opět vloží do osudu bývalého hotelu Bobík a koncem srpna se zúčastní opakované dražby.
Deník: Dopustit, aby budova v centru města dál jen chátrala, nebo se z ní stalo cosi, co by se příčilo všem, nechce nikdo.