Pondělí

Tři siluety šumavského smrku má do svého loga zakomponován Národní park a Chráněná krajinná oblast Šumava. Prostřední silueta uschlého stromu by ale mohla do budoucna zmizet.
Deník: Rozdílný pohled na suché stromy na Šumavě se promítá už i do grafické podoby. Pokud by mělo logo charakterizovat území, pak jen doufejme, že za nějaký čas nebude bez smrků úplně.

Úterý

Přestože dárcovství krve nemá právě na růžích ustláno a darovat krev pro Prachatické znamená udělat si celodenní výlet do Českých Budějovic, stále se najde dostatek dobrovolníků, kteří darují to nejcennější pravidelně.
Deník: Ekonomika je neúprosná. Naštěstí nedokázala zatím ovlivnit úplně všechno, a tak ani zrušení mobilní transfuzní stanice neznamenalo konec lidskosti.

Středa

Přestože lidé v Prachaticích hradí za odpad maximální sazbu 500 korun na hlavu, stejně to nestačí a město doplatilo do systému jen v loňském roce zhruba tři miliony korun.
Deník: Sice většina lidí poctivě platí poplatky, odpad třídí, přesto ani příspěvek za to ztrátu nepokryje. A to ještě nejsme nuceni klást si Nerudovskou otázku: Kam s ním?

Čtvrtek

Pouštění světelných reklam a efektů na oblohu nad Vimperkem se rozhodli zakázat zastupitelé města novou vyhláškou. Několik let trvající spor o odstranění zařízení nikam nevedl a mezi tím přibylo další. Jinou možnost, než zakázat provoz vyhláškou, nebyla.
Deník: Výběr, zda chtějí žít v lunaparku s marťanskými kruhy nad hlavou, nebo v historickém městě s oblohou plnou hvězd, byl vcelku jednoduchý. Dosáhnout to ale jednoduché není.

Pátek

Školní beseda s policisty na jedné z prachatických základních škol měla dramatičtější závěr, než by kdokoliv čekal. I když policista dodržel všechna bezpečnostní opatření, při kontrole zbraň vystřelila.
Deník: Nešťastná náhoda nakonec měla pro všechny zúčastněné šťastný konec, policista se přesto nevyhne vyšetřování.

Sobota

Osm měsíců nepodmíněně. Tak zněl verdikt okresního sodu pro dva mladíky, kteří v lednu napadli řidiče auta. Kluci toho ale mají na svědomí více.
Deník: Podmínky nepomohly, tak musejí do chládku.