Pondělí
Tragický, tak by se dal pojmenovat stav některých úseků silniční sítě na Prachaticku. Snad nejhorší je momentálně situace na obchvatu silnice II/145 v blízkosti Netolic, kde několik centimetrů hluboké díry dělají z komunikace doslova tankodrom.
Deník: Nad stavem silnic lze jen kroutit hlavou. Jak to, když se pořád dělají nové povrchy a stejně to není nikde znát? Odpověď je jednoduchá. Nový asfalt se vesměs pokládá na starý podklad. Jenomže ten je z velké části stavěný na dopravní zátěž ještě před rokem 1989.


Úterý
Šetření na úkor životního prostředí se může prodražit. Pokud pálíte v kotli na tuhá paliva zbytky dřevotřísek, starých oken a nábytku, můžete mít problém a vysloužit si pokutu až sto padesát tisíc korun.
Deník: Zvyšující se ceny snad všeho nutí některé lidi šetřit na nesprávném místě. Možná někoho dřevotřísky v kotli zahřejí, ale neuvědomuje si, že na takové palivo není jeho kotel stavěný, a pořízení nového ho bude stát mnohem víc, než pár korun v prasátku. Nemluvě o tom, že kolem jeho domu se nedá dýchat.


Středa
Rychlost a bezpečí, to měl přinést obchvat Bělče za stovky milionů korun. Platí to jen po křižovatku, která místo mimoúrovňového řešení dostala klasickou podobu. Ta ale může existovat maximálně pět let. Už teď proto řeší investor stavby Jihočeský kraj její opětovné bourání a přebudování na kruhový objezd.
Deník: A kudy se asi povede objízdná trasa, když někdo nechal jedinou spojnici, starou silnici na Husinec skvěle zrekultivovat? Nepřipomíná vám to taky tak trochu Kocourkov?


Čtvrtek
Přechody a chodníky jsou pro chodce jediným místem, které jim v silničním provozu zajišťuje trochu bezpečí. I když v Prachaticích je z tohoto pohledu situace poměrně dobrá, jednoznačně nejkritičtější je v Krumlovské ulici, kde k průmyslové zóně chybí chodník.
Deník: I když se někteří chodci, kteří míří za prací Krumlovskou ulicí do průmyslové zóny snaží a mají oblečenu reflexní vestu, chodník by si určitě zasloužili všichni.


Pátek
Současný vlastník domu v Pasovské ulici ve Vimperku, který se jej marně několik měsíců snaží vrátit městu, přišel s novým řešením patové situace. Pokud město ustoupí a vzdá se svého předkupního práva, dům prodá jinému zájemci.
Deník: Snad se už tohle řešení bude vimperským zastupitelům líbit a jeden z domů hrůzy se dočká opravy.


Sobota
Sportovní zařízení města se rozhodlo investovat do interiéru vstupní haly v plaveckém bazénu. Stávající dlažbu nahradí jiná ve světlém provedení.
Deník: No, už bylo na čase. I přesto, že se tak stane o jarních prázdninách, rozhodně všechno jiné bude lepší. Vždyť vstup do bazénu připomínal vstup do katakomb. Kolikrát bylo zapotřebí mít baterku s sebou.