Na konci každého týdne vám, milí čtenáři, přinášíme stručný přehled událostí.

Pondělí
Rychlejší a o jeden regulační poplatek levnější bude mít pacient službu lékařské první pomoci. Tu totiž od Nového roku přebírá od Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Nemocnice Prachatice, a. s.
Deník: Rychlou pomoc, to je to, co lidé očekávají v případě zdravotních obtíží. I obyčejná chřipka či bolesti břicha mohou přijít nečekaně a pak člověk počítá od večera do rána každou minutu, než otevře ordinaci jeho obvodní lékař. Služba první pomoci je proto k nezaplacení.

Úterý
Od nového roku si připlatí každý majitel psa, který žije na samotě nebo v domě s méně než čtyřmi bytovými jednotkami. Zásadní změnu pocítí ale hlavně ti, kteří mají chovnou stanici a dosud byli od poplatků osvobozeni. Nezmění se tak pouze poplatek za psa majitelům, kteří bydlí v domě se čtyřmi a více bytovými jednotkami.
Deník: Zejména pro staré a osamělé lidi je pes opravdovým přítelem. Právě oni počítají každou korunu a v době zdražování všeho ji pak obrací v ruce několikrát. Většina z nich ale bydlí ve Volarech v panelácích a těch se navýšení poplatku za jejich psí miláčky nedotkne. Zuby ovšem budou skřípat ti, kteří mají chovnou stanici.

Středa
Ne všude, kde žijí klienti, kteří využívali pečovatelskou službu poskytovanou doposud společností BH – Nemocnice Vimperk, se jí dočkají také od Nového roku. Důvodem je především fakt, že vedení některých obcí ještě neschválilo příspěvek na pečovatelskou službu.
Deník: Snaha pomáhat, má i své hranice. platí to také o pečovatelské službě, která nemusí být zisková, ale nesmí být ani prodělečná. vedení obcí by se tedy mělo vážně zamyslet, zda své předvolební sliby o blahu svých obyvatel mysleli vážně.

Čtvrtek
Pacientky, které navštěvují gynekologa ve Volarech, už brzy nebudou muset kvůli vyšetření ultrazvukem jezdit do Vimperka, Prachatic či Českých Budějovic. Vedení města se totiž rozhodlo vyčlenit v rozpočtu 300 tisíc korun na pořízení ultrazvuku přímo do ordinace volarského gynekologa.
Deník: I maličkost potěší. A pokud budoucí mamince ušetříte nejen čas, ale hlavně handrkování autobusem nebo vlakem kvůli vyšetření u lékaře v jiném městě, je to opravdu ten nejlepší dárek.

Pátek
Kulturní dům v Netolicích nezůstane znovu bez nájemce a kulturních akcí. zaručené zprávy o tom, že současný nájemce opět končí, se totiž nezakládají na pravdě. jen se kvůli většímu rozsahu oprav posouvá termín opětovného otevření kulturního domu.
Deník: Není se čemu divit, že jsou netoličtí skeptičtí ke všemu, co se týká jejich kulturního domu. Slibů už totiž slyšeli hodně, ale ne všechny se splnily.