Pondělí

Dechový orchestr Základní umělecké školy v Prachaticích po dvaceti letech existence skončil. Nový ředitel školy Jakub Weiss rozhodl, že hudební těleso, které šířilo slávu Prachatic i v zahraničí, sice může klidně existovat dál, ale ne už pod hlavičkou základní umělecké školy. Pod ní smí v budoucnu hrát jen soubor složený výhradně ze žáků ZUŠ a pod vedením učitele školy.
Deník: Trochu zvláštní, byť zcela legitimní způsob řešení.

Úterý

Změna ve vedení prachatické nemocnice nezastaví přípravy na rozsáhlé investiční akce. Chystá se výměna výtahů a především rekonstrukce chirurgie a výměna oken a zateplení celé nemocnice.
Deník: V prosinci oslaví prachatická nemocnice sto pět let od svého otevření. I když v té době nebudou všechny představy hotovy, rozdíl bude zcela zřejmý.

Středa

Od prvního ledna příštího roku přebírá pečovatelskou službu na Vimpersku za společnost BH–Nemocnice Vimperk Oblastní charita Vimperk. Její ředitelka počítá již nyní s nárůstem klientů, nebrání se ani převzetí pečovatelek, které dosud pracují v nemocnici.
Deník: Slib současného vedení nemocnice vydržel jen tak dlouho, dokud si nenechalo udělat ekonomický audit pečovatelské služby. Bude mít na pečovatelskou službu v době razantních úspor dostatek peněz charita, nebo to nakonec zaplatí hlavně klienti?

Čtvrtek

Po legalizaci prostituce volají zejména starostové v severovýchodních Čechách a místních částech Prahy. Připojili by se k nim i starostové Vimperka a Strážného. Odlišně se na věc dívá premiér Petr Nečas. Podle něho není možné současně prostituci potírat a zároveň z ní mít příjem do státní pokladny.
Deník: Nejhorším pasákem je stát. Celá léta zavírá oči nad obchodem, který mu kvete přímo před nosem. Narkomany nebo gamblery lze léčit, ale co udělat s chtíčem? Dokud totiž bude existovat poptávka, bude také nabídka. Není tedy nakonec morální bití na poplach proti prostituci jen manévrem, který by měl zastřít fakt, že o morálce politiků se dá s úspěchem pochybovat?

Pátek

Po Vimperku se objevily plakáty s karikaturou starosty Pavla Dvořáka a textem upozorňujícím na to, že on i rada města lže. Starosta se rozhodl celou věc předat policii.
Deník: Před volbami se vždy objeví něco, co vybočuje z jakéhosi společenského normálu. Nicméně ve světě jsou podobné kampaně naprosto běžné a nutno podotknout, že často výrazně tvrdší.

Sobota

Letošní maturanti se chystají složit zkoušku z dospělosti nanečisto. Zatímco gymnazisté si ve většině zvolili těžší variantu, na pedagogické škole raději tu lehčí.
Deník: Je toho hodně a přesně nalajnované, ale stejné pro všechny a tedy i spravedlivé.