Pondělí
Celkem osm matričních úřadů zvažuje zrušit jen v okrese Prachatice ministerstvo vnitra. Podle jeho tabulek totiž nemají přes rok dostatek matričních událostí. Proti se postavili všichni starostové i krajští úředníci a návrh ministerstva svorně považují za nesmyslný.
Deník: Rozhodnutí od stolu, to je přesně to, s čím přišlo ministerstvo v Praze. Co na tom, že to nepřinese žádné úspory a doplatí na to zase lidé z vesnic?

Úterý
O vybudování nové kanalizace v části Netolic se ve městě mluví řadu let. S o co větší radostí čekali lidé z těchto míst na zahájení prací, s o to větším rozčarováním někteří zjistili, že se jich akce za třináct milionů korun netýká. Prostě se s nimi nepočítalo a na dodatečné rozšíření projektu chybí peníze.
Deník: Na to, jak dlouho se celá akce plánovala, je přinejmenším s podivem, že se na úřadě nenašel nikdo, kdo by lidem řekl, na vás nedojde dřív, než se jim za dveřmi začalo kopat.

Středa
Lázně svaté Markéty v Prachaticích, projekt léčebného centra a především akcionářský podíl města zajímá nevládní organizaci Transparency International. Podle odpovědi vedení radnice, město nechtělo do projektu vkládat další prostředky. Na ceně pozemků města se ale nemění nic.
Deník: Sice dodnes z velkých plánů na lázních nestojí už ani ten základní kámen, přesto všichni věří, že se to změní. Narozdíl od hotových peněz, pozemky se přece jen ztratí hůř.

Čtvrtek
První maturanti, kteří skládali svou zkoušku z dospělosti podle státem stanovených pravidel, už mají po čtyřech letech studií střední školu za sebou. Ačkoliv státní maturity alespoň z pohledu výsledků nedopadly špatně, je na nich hodně co zlepšovat.
Deník: I když ledaskdo před státními maturitami maloval čerta na zeď a věštil jim černou budoucnost, výsledek až tak černý nebyl. Otazníků je ale i tak dost. Snad je úředníci stihnou za rok vyřešit stejně dobře, jako maturanti didaktické testy.

Pátek
Zatím není pořád rozhodnuto, komu svěří v budoucnu město Prachatice provozování svého vodohospodářského majetku. Momentálně to dělá ČEVAK, ale ve hře je i myšlenka, že by si to Prachatičtí dělali sami.
Deník: Nebude to jednoduché rozhodování. Ale příliš dlouho by také trvat nemělo. Až v příštím roce skončí Madeta, čeká na lidi ve městě nepříjemné zdražení. A provoz vlastními silami by mohl s využitím místních zdrojů snad i něco ušetřit.

Sobota
Ve Vimperku dostanou městští strážníci odměny v podobě osobního příplatku už ne jednou za měsíc, ale jednou za půl roku. Prý se tak lépe zhodnotí jejich výkony a odstraní rozdíly s počtem nočních a víkendových služeb.
Deník: Důležitější, než kolik stráví ve službě strážník víkendů, budou pro osobní příplatek skutečně odvedené výkony.