Pondělí

Plán požádat o evropské peníze na stavbu plochy pro hokejbal a bruslení rozdělil prachatické zastupitele. Přestože část z nich se žádostí nesouhlasí, většinou hlasů prošla.
Deník: Rozhodnutí zůstává, názory se změnily, i tak by se dala popsat situace v zastupitelstvu, které ještě před rokem stavbu podporovalo napříč politickým spektrem.

Úterý

Zhruba tři a půl milionu korun má v letošním roce Netolickým pomoci zajistit skalní masiv v lokalitě Pod Jánem. K sanaci ale letos dojde jen v nejkritičtější části.
Deník: V Netolicích jsou problémy s kamením dvojího druhu. Zatímco zvětrávání musí zabránit opatření za miliony korun, na mládež bavící se házením kamenů na domky pod skálou by stačilo možná jen pár pohlavků.

Středa

Plastové popelnice na ukládání nádob s použitým jedlým olejem a potravinářským tukem nechají rozmístit Prachatičtí a Vimperští. Zbytky po nedělním smažení tak nemusejí končit v kanalizaci.
Deník: Snahu třídit odpad už má většina lidí docela zažitou. Jen s tím olejem si pořád nevíme rady. Přitom je to stejně jednoduché, jako s papírem nebo plasty či sklem. Stačí jen chtít.

Čtvrtek

Po třech tragických železničních nehodách se konečně začalo zkoušet zabezpečovací zařízení na trati z Číčenic do Prachatic. Systém Radioblok by měl naplno fungovat zhruba od listopadu. Pak už by se na jedné koleji neměly potkat dva vlaky.
Deník: Lépe později, než vůbec. To platí v případě bezpečnostních opatření, které mohou zachránit lidské životy, především.

Pátek

Jsou lehké, stavitelné a tak snadno se nepřevrátí. Takové jsou nové bezpečné fotbalové branky, které od společnosti E.ON dostalo město Volary.
Deník: Pro každého rodiče není nic důležitějšího, než bezpečí dětí. Cokoli tomu může pomoci, je dobré. Volarští teď mohou v klidu pustit si ven zahrát kluky fotbálek.

Sobota

Ve Volarech se rozhodli, že nenechají ležet jen tak ladem jeden z příjemných koutů města. Na obnovu pivovarského parku ale potřebují peníze.
Deník: Cestu na zábavu pod širé nebe si lidé vždycky najdou, tak snad to vyjde.