Pondělí
Na pěti místech v Prachaticích přibyly další barevné kontejnery. Jsou červené a jsou určeny pro drobný elektroodpad z domácností. Počet byl určen podle počtu obyvatel a podle množství odevzdaného elektroodpadu ve sběrném dvoře.
Deník: Třídění odpadu patří ve vyspělých zemích k naprostým samozřejmostem. Naučili jsme se to i my, ale své rezervy určitě máme. Možná i v tom, že místo dalších kontejnerů na ulicích by stačilo zlepšit provozní dobu ve sběrném dvoře.

Úterý
Sníh a led opět zpomalily dopravu na Prachaticku. Dvě dopravní nehody museli řešit v pondělí dopoledne prachatičtí policisté na silnicích Prachaticka.
Deník: Vyjet na zledovatělé silnice si troufnul málokdo. naštěstí střelců, kterým je jedno, zda zablokují pro jiné dopravu, je přece jen méně.

Středa
Vánoce se blíží a spolu s nimi také poptávka po hlavní rybě, která ovládá štědrovečerní tabule v tuzemsku. I když obliba ostatních ryb stoupá, kapr je pro Čechy stále tou nejoblíbenější domácí rybou.
Deník: I když by se ryby obecně měly v našem jídelníčku objevovat mnohem častěji, někteří se k tomu přinutí jen o Vánocích. I tak se zdá, že kapr se ještě dlouho neobjeví v červené knize ohrožených druhů českých pokrmů. Navíc ve srovnání s jinými druhy masa nabízí minimálně stejně pestrou škálu úprav a srovnatelné ceny.

Čtvrtek
Od začátku týdne se naplno rozjel prodej vánočních stromků. K dodavatelům tradičního symbolu Vánoc patří také lesní školka v Budkově, odkud putovaly stromky na trh do Polska, Prahy i Českých Budějovic.
Deník: Přestože vousatý vtip, loni jsme měli smrček, letos bychom o Vánocích raději jedli, má na mysli spíše jídlo než strom, zájem právě o jedličky je značný.

Pátek
Představení projektu léčebného ústavu pro mladé lidi se sociálně patologickými sklony, který by měl vzniknout do dvou let v Hrabicích u Vimperka, mělo zásadní vadu na kráse. Veřejnost, o jejíž mínění zástupci sdružení pro nadaci Gallus Ruber tolik stáli, totiž mylně informovali o tom, že mají pro svůj záměr záštitu jihočeského hejtmana a finanční podporu kraje.
Deník: Jen těžko lze pochopit, co zástupce sdružení k takovému kroku vedlo. Možná právě to může nakonec dobrý záměr pohřbít. veřejné mínění je totiž ošemetná věc, těžko se získává a velmi snadno se ztrácí.

Sobota
Prachatická Madeta zřejmě na konci příštího roku skončí. Ne, že se ukončila ruční výroba bílých sýrů, ale bude přesunuta jinam. Madeta totiž do budoucna počítá pouze se třemi závody, kde se bude dále vyrábět. Ty, co chce zrušit, by totiž stály na opravách nejspíš miliony korun.
Deník: Investice se nevyplatí. A nabídka práce sto kilometrů jinde asi zaměstnance z Prachatic nepotěší. Kdo neuteče včas, asi už práci nenajde.