Neskutečné salvy smíchu vyvolával pan režisér Zdeněk Troška, kterého jako opravdového krále české pohádky přivítali milovníci jeho filmových komedií a pohádek. Autorské čtení z jeho kuchařské knihy „Nebe v hubě aneb Chrocht – chrocht . . .“ kterou připravila Městská organizace svazu důchodců ve spolupráci s Městskou knihovnou v Prachaticích, rozbouřilo nejen chuťové pohárky, ale všem posluchačům tekly i slzy od smíchu.
Veselými historkami byli odměněni nejen všichni přítomní ve zcela přeplněném Radničním sále, ale i režisér Troška, který obdržel od prachatických seniorech výslužku v podobě pečených dobrot. Tu pro něj připravila laureátka soutěže „Prachatická buchta“ paní Marie Hodinová.
Následná autogramiáda dokázala, že osobnost režiséra Zdeňka Trošky je blízká všem milovníků humoru. Jak řekla jedna z organizátorek této velice úspěšné akce: „Při čtení kuchařky nejen dobře uvaříte, ale také se neuvěřitelně nasmějete.“ Snad také právě proto odcházeli s kuchařskou knihou kromě prachatických seniorů i oba místostarostové města Prachatice Hanka Rabenhauptová a Martin Malý, kteří se podle jejich výrazu ve tvářích velice dobře bavili.

Při odchodu rozesmátých diváků bylo slyšet jen samé superlativy, ale také padaly i návrhy, že by bylo dobré pozvat pana režiséra a pohádkového krále jako hosta na příští slavnosti „Zlaté Stezky“ v roce 2011, aby svým humorem potěšil co nejvíce diváků.

Zdena Hrůzová