Navíc, stejně jako v loňském roce, ožijí kromě zámku, kde se trhy konají, i přilehlé arkády, kam se sjede více než pět desítek harmonikářů jak z celých Čech, tak i ze zahraničí.
„Šumavské řemeslné trhy začínají tradičně průvodem z náměstí na zámek, kam všechny Vimperské srdečně zveme. Krojovaný průvod vychází úderem desáté hodiny a přibližně o hodinu později by měly být oficiálně zahájeny řemeslné trhy. Ty pak zakončí country bál, který je naplánovaný na osmou hodinu večer,“ představil časový rámec trhů ředitel vimperského kulturního střediska Jaroslav Pulkrábek.
Přestože tím hlavním jsou trhovci a řemeslníci, chybět nebude ani kulturní program. O ten se letos postará táborská agentura Argo, která v tomto oboru patří mezi naprosté špičky.
„Divadel i koncertů jsme během léta do Vimperka přivezli bezpočet a tak tentokrát bude program doplňovat atmosféru trhů. K vidění budou orientální tanečnice, kejklíř, připravena je molitanová bitva i vržnice seker a další atrakce,“ doplnil pozvánku ředitel Pulkrábek.
Na vimperské trhy pozvali pořadatelé řadu řemeslníků a prodejců, kolik se jich nakonec sejde se však uvidí až v sobotu.
„Tady funguje tržní prostředí. Obeslali jsme na dvěstě padesát pozvánek a k tomu bezpočet mailů a telefonátu. Přislíbenou máme účast asi třicítky trhovců, přičemž část budou řemesla a část prodejci. Veškerý sortiment by měl pasovat do atmosféry staročeských trhů a proto zde nekoupíte ani prostěradla ani pouzdra na mobilní telefony. Naopak zde bude trdelník, velice chutné sýry, keramika, dřevěné výrobky, sklo, kovář, krajky a další,“ podotkl k samotnému tržišti Jaroslav Pulkrábek. Na akci by neměli chybět jak zástupci radnice vimperské, tak i radní z partnerského Freyungu.

Radek Štěpánek