Deníku to ve středu odpoledne potvrdila ředitelka azylového domu Eva Dvořáková.

„Třináctiletá dívka se třemi dalšími chlapci se šli projít k rybníku, kde v té chvíli dva muži z Husince prováděli koně. Malý, dvouletý chlapec, vhodil ale z hráze do rybníka kámen. To zřejmě jednoho z mužů rozlítilo natolik, že dívku vzal a hodil jí do vody rybníka. Následně jí několikrát potopil hlavu pod vodu,“ popsala zážitek malé obyvatelky domova Eva Dvořáková.

Dodala, že muž, jenž malé dívce z azylového domu ubližoval, byl asi pod vlivem alkoholu. Štěstí prý bylo, že na místě byl ještě člověk, který venčil psa. Pes vlastně dívce zachránil život. Muž, který na dívku útočil, se ohnal po psovi. Dívce se v té chvíli podařilo utéct.

Dvořáková u incidentu nebyla. Dozvěděla se o něm od matky dívky jen několik minut poté, co se případ odehrál. „Ta holčička doběhla jen pár minut po incidentu domů, okamžitě se svěřila matce. Následoval kolotoč. Případ matka ohlásila ředitelce domova. A zároveň okamžitě zalarmovala policii. „Dívka byla natolik otřesena, že dnes nemohla jít do školy,“ dodala Dvořáková s tím, že holčička stejně jako její rodiče vypovídali na policii.

V jakém stadiu je vyšetřování případu, se Deníku nepodařilo zjistit, neboť prachatická policejní mluvčí nezvedala telefon.

S jistotou ale lze říci, že útok na husinecké azylanty nebo jejich děti není první v pořadí. „Jednou šlo o vyhrožování plynovou pistolí, v dalším případě pak o fyzický útok,“ připomněla incidenty v Husinci Eva Dvořáková. Ta se odmítá smířit s tím, že někdo bude neustále útočit na sociálně slabé lidi z azylového domu. „Lidé od nás pracují, chovají se spořádaně,“ zastává se svých klientů Dvořáková. Stále ale věří, že se situace uklidní.