„Jde spíše o stavbu nového zařízení pro personál,“ řekl netolický starosta Oldřich Petrášek s tím, že doposud pracovníci využívali stejných toalet jako návštěvníci.

Současný stav tak především nevyhovuje zaměstnancům. „Protože toalety fungují také jako převlékárny, kolikrát se nám stane, že jsou záchody přeplněné a my se k nim nemůžeme dostat. Máme na starosti nejen organizaci, ale i bezpečnost dětí, a proto je pro nás důležité, abychom se nezdržovali. Všichni se těšíme, až nám vybudují toalety soukromé,“ komentovala vedoucí pracoviště v Netolicích Eva Vinciková.

Nová stavba bude podle předběžných odhadů stát pětaosmdesát tisíc korun. „Protože jde o objekt, který patří obci, peníze půjdou jen z našeho rozpočtu. Chceme, aby se budova postupně dostala do řádně provozního stavu, a tak jsme letos přistoupili k vybudování nových toalet. Na ní využijeme místnosti, která slouží v současné době jako sklad věcí. Protože už jsou rozvody částečně zavedené, rekonstrukce je otázkou jen několika týdnů,“ upřesnil starosta Petrášek.

Podle jeho slov se tak děti nemusejí obávat, že přijdou v době rekonstrukce o své oblíbené kroužky. „Stavba by v žádném případě neměla omezit provoz. Obavu nemusejí mít ani rodiče, bezpečnost dětí samozřejmě zajistíme,“ tvrdil starosta a dodal, že s rekonstrukcí se začne v nejbližší době.