„Pro děti i rodiče jsme připravili odpoledne plné pohádek, soutěží a zajímavých setkání. Součástí programu bylo vystoupení mažoretek, šermířů, ale rovněž i ukázka výcviku asistenčních psů,“ představila program, který měl na otevření minizoo upozornit, Pavlína Hujdová z Penzionu Šumavous, který celou akci ve spolupráci s vimperským Svazem tělesně postižených připravil.

Právě na výcvik psů, kteří dokážou nejenom otevřít dveře, ale svému pánovi na vozíčku podat telefon, tužku, noviny či na zem spadlou pětikorunu, bylo určeno dobrovolné vstupné.

„Jsme tu čistě náhodou, protože na kolo to dnes moc není. A musím říci, že to, co dokázal ten pes, mě opravdu dostalo. Nejenom, že uměl podat noviny, ale i hřeben, který dost píchá a nebo jak si poradil s bačkorami, když je nemohl vzít najednou. Nikdy bych neřekla, že pes může sloužit nejenom nevidomým, ale i vozíčkářům a navíc v takovémto rozsahu,“ netajila se nadšením z ukázek, které návštěvníkům sobotní akce předvedlo občanské sdružení Pomocné packy, Alena Kostková ze Strakonic.

I přes nepříznivé počasí a silnou konkurenci v okolí pořádaných akcí se na otevření minizoo přišlo podívat poměrně dost lidí a tak přes počáteční obavy byla spokojena i Pavlína Hujdová. Ta navíc slíbila, že počet zvířátek se bude zvyšovat a na příští rok přichystají nejenom pohádkovou noc, ale i medobraní.