Milion dvě stě tisíc korun dostane Základní škola TGM ve Vimperku z městské kasy na rekonstrukci elektriky. V první etapě už škola na rekonstrukce dostala zhruba milion a půl, v druhé etapě už budou nové rozvody kompletní.
„Při rekonstrukci jsou hliníkové rozvody nahrazované novými. Opravy děláme přes prázdniny, abychom nenarušili chod školy. I letos chceme začít pokud možno okamžitě, jakmile začnou letní prázdniny,“ říká ředitelka ZŠ Dagmar Rückerová.
Po této rekonstrukci sice škole ubyde jeden problém, ale rozhodně nebudou vyřešeny všechny. V ulici 1. máje totiž budovu základní školy trápí kanalizace. „Škola se stavěla dříve, než byla v ulici dělaná kanalizace. Takže na ni nejsme připojeni. Máme septiky a podobně, ale chtěli bychom tuto otázku vyřešit připojením se na kanalizaci,“ vysvětlila ředitelka. Hygienickým normám neodpovídají ani hygienická zařízení a toalety pro dívky. „Přizvali jsme si na konzultaci hygieniky. Podle nich musí být nábytek výškově nastavitelný. Na toaletách v budově v ulici 1. máje pak máme už připravený projekt na samostatné kabinky na dámských toaletách. Nevyhovující povrch v tělocvičně už je upraven,“ poznamenává ředitelka. Navíc ještě škola musí řešit i nájezdy pro tělesně postižené. Některá okna budou potřebovat nové nátěry. „Nemáme žádný termín určený hygieniky, do kdy musíme vše udělat, jednalo se o konzultaci, chtěli jsme sami vědět, jak na tom jsme,“ poznamenává ředitelka.
V budově v Pražské ulici, v parku, pak bude potřeba hygienické zařízení zcela nové. Budova je letitá, a tak je to nejlepším řešením. „Navíc usilujeme o to, abychom byli zařazeni s touto budovou do památkových objektů,“ doplnila Dagmar Rückerová.
Škola se bude snažit využít všechny cesty k získání peněz, a to jak dotace, tak i pomoc ze strany města.