Prachatice – Zaručené zprávy o tom, že kruhový objezd ve Vodňanské, prodejna Tesco v těsném sousedství a hřiště v Rumpálově ulici nebudou, jsou podle tajemníka Městského úřadu v Prachaticích Karla Paška, liché. „Společnost Tesco od záměru rozhodně neustoupilo,“ odpověděl Pašek na přímou otázku, zda opravdu dojde ke zmrazení projektu a tedy i vracení peněz, které firma zaplatila městu za koupi potřebných pozemků. Šlo o devět milionů korun, které jsou začleněny do rezervy města a v případě odstoupení od záměru by je radnice musela firmě vrátit.
Pašek zároveň zdůraznil, že projekty na stavbu kruhové křižovatky u základní školy a hřiště v Rumpálově ulici, které jsou na pozemcích města a kraje, mají již vydaná stavební povolení a současné diskuze se jich vůbec netýkají, na nich se totiž nic nemění. „V těchto dnech ladí projektanti pouze umístění budovy samotného supermarketu na pozemku vedle banky,“ upřesnil. Domlouvají možné postupy, jak podat žádosti tak, aby bylo možné vydat stavební povolení v nejkratším možném termínu a naplnit všechny požadavky zákona, pořád však jde jen o budovu prodejny a obslužných komunikací. „Společnost Tesco upřesňuje podmínky, které vyplývají ze zadání zastupitelstva. Firma nesmí žádnou vypustit,“ řekl tajemník s tím, že zástupci firmy jednali naposledy s vedením města přibližně před třemi týdny. Minulý týden jim ale Karel Pašek tlumočil možnosti, jak lze správní proces uskutečnit. „Nechápu proto zaručené zprávy, když jsem s nimi komunikoval,“ vyvrací fámy tajemník.
Zástupci Tesca nejsou v současné době schopni odpovědět na otázku, kdy se se stavbou začne. Snad ještě v března by ale měli předložit připravené změny, dokonce včetně nákladů na realizaci stavby. Ty už my mohly být jasné z výběrového řízení na dodavatele stavby.