Podle jeho slov zastupitelé slyšeli na bonusy investora, tedy kruhový objezd a hřiště pro základní školu, jakož i kosmetické změny – krabice hypermarketu. „To jsou takové korálky pro indiány, které investor nabízí, aby se dostal do centra města,“ vysvětluje Michal Smrčka se slovy, že kruhová křižovatka není potřebná, neboť ke zklidnění provozu by mělo dojít přeložkou výpadovky na Prahu.

Peticí, kterou podepsaly stovky lidí, a kterou dostali včera také zastupitelé, práce petičního výboru končí. „I tak děkujeme všem spoluobčanům, kteří petici podepsali a vyjádřili se ke vzhledu a atmosféře našeho malebného městečka,“ dodal.

„Zastupitelé měli dost času, aby se správně rozhodli. Když firma splní podmínky, nevidím důvod, proč by tu nemělo Tesco být,“ uvedla včera obyvatelka Prachatic Jaroslava Auspergerová. S rozhodnutím zastupitelů souhlasí i Miloš Fidler: „Pokud bude konkurence schopný, je dobře, že tu bude.“

„Já jsem petici podepsala. Vadí mi, že se zvýší provoz před školou. Mělo by stát za městem,“ poznamenala Hana Pěstová z Prachatic. Také Lumír Vozábal s rozhodnutím zastupitelů nesouhlasí. „Tesco je další zbytečný obchodní dům. Podobný jsem viděl ve Vodňanech a mezi těmi obchody, co už tu jsou, není vůbec žádný rozdíl,“ řekl.

„Iniciativu investora vítám. Dá se totiž předpokládat, že dojde ke zklidnění dopravní situace v oblasti. Když vezmeme počet dopravních nehod v ulicích Nemocniční a Vodňanská od roku 2005 do dnešního dne, bylo jich přesně třicet. A to je na jednu křižovatku, která je navíc u základní školy, dost,“ upřesnil zastupitelům vedoucí prachatického dopravního inspektorátu Martin Grožaj.