„O petici občanů víme a víme, co se v ní píše. Je to právo každého občana. Zatím ale nebyla na radnici oficiálně doručena,“ reagoval včera pro Deník místostarosta města Prachatice Martin Malý. Doplnil však, že výběrová komise jednala znovu se zástupci firmy o případných dopravně bezpečnostních prvcích v lokalitě ve Vodňanské ulici vedle Komerční banky. „Firma je ochotna přistoupit i na řešení dopravní situace vybudováním kruhové křižovatky. Což je investice v hodnotě asi patnácti milionů korun. Je to jedna z velkorysých nabídek společnosti,“ odpověděl včera Martin Malý na otázku vznesenou již na říjnovém jednání zastupitelů. „Navíc poslednímu jednání komise byla přítomna ředitelka základní školy ve Vodňanské ulici, která chtěla slyšet, jakým způsobem by byla zajištěna bezpečnost školáků. Zástupci společnosti ale i tuto otázku řešili a jsou schopni vše připravit tak, aby bezpečnost dětí byla ještě lepší než doposud,“ konstatoval místostarosta Malý.

Navíc prodej pozemků u Komerční banky by přinesl do příjmové části prachatického rozpočtu zhruba deset milionů korun. „Cena za metr čtvereční pozemku byla stanovena na 1570 korun,“ upřesnil Malý jednu z podmínek prodeje.

Oficiální výstupy z jednání, stejně jako názory investorů stavby, budou předmětem jednání v pondělí spolu s obrazovou prezentací. „Je na zastupitelích, jaké bude jejich rozhodnutí,“ zakončil Malý.