„Od začátku celou kauzu sleduji, byla jsem navíc kontaktována i zástupci firmy, která zde chce stavět. Za školu jsem jim sdělila naše podmínky, které chceme, aby dodrželi. Jednak pro to, aby nebyla ohrožena bezpečnost dětí, ale zároveň i pro to, že prostor, kde by měl obchodní dům vyrůst, je takřka jediným volným prostorem, který můžeme jako škola v naší blízkosti využívat,“ říká ředitelka prachatické základní školy Hana Weissová na otázku, zda ji zajímá, že by ve městě a navíc v blízkosti školy mohl vyrůst nový obchodní dům.

Na své náklady by navíc Sot Estates, společnost, která má o pozemky na stavbu Tesca v Prachaticích zájem, nechalo postavit kruhovou křižovatku. „Naše škola je u silnice, po které jezdí řidiči především příliš rychle,“ konstatovala Hana Weissová a dodala: „Obvykle ale jen málokterý řidič rychle vjede na a vyjede z kruhové křižovatky, to není v podstatě ani možné, každý před ní zpomalí.“ Kruhový objezd je jedním z prvků, který by bezpečnost dětí před základní školou rozhodně zvýšil, právě rychlost vozidel před školou ve Vodňanské ulici trápí její vedení nejvíce.

Podle informací Hany Weissové ale stavitelé přišli ještě s dalším bezpečnostním opatřením, tím by měl být přechod s výstražným světlem. I ten by mohl a měl podle mínění celého vedení základní školy řidiče zpomalit.

Škola ale měla ještě další důvod být proti výstavbě supermarketu. Chtěla totiž zachovat volný prostor, který by děti mohly využívat. I s tím Sot Estates souhlasí. „Domluvili jsme se na zafinancování hřiště, třeba toho na konci Rumpálovy ulice. To je pro nás opravdu přijatelné řešení,“ poznamenává Hana Weissová.

Konkrétní kroky ale v současné chvíli vedení školy neřeší. „Zatím nikdo nedokáže říci, zda tu opravdu Tesco vyroste. Proto je zatím předbíháním událostí mluvit o tom, kdy opravit hřiště a za jakou cenu a které přesně,“ doplnila.