„Důvodem je nevhodné architektonické a urbanistické řešení objektu v dané lokalitě,“ vysvětlil starosta Jan Bauer (ODS).

„Děkuji komisi, že takto rozhodla,“ ozvala se opoziční zastupitelka Jana Krejsová, která už při zveřejnění záměru nesouhlasila s prodejem pozemků na stavbu dalšího supermarket ve městě. O pozemek měly zájem původně tři subjekty, se dvěma z nich pak hodnotitelská komise chtěla dále jednat. První ze společností nakonec od záměru ustoupila a ve hře zůstala nizozemská společnost, která v České republice provozuje prodejny Tesco.

Ano, ale jinde

„Supermarket Tesco v Prachaticích ano, ale na jiném místě,“ přimlouval se Jan Klimeš (ČSSD). V místě plánováné stavby je totiž komplikovaná dopravní situace a je nutné zajistit bezpečnost silničního provozu. „Pozemek je ale těžko přístupný,“ doplnil s otázkou, zda by nešlo nabídnou jinou lokalitu. Další z možností, kterou navrhoval Bohumil Ondřich, by bylo zvýšit objekt a vystavět v křížení vozovek kruhový objezd. „Přidat zeleň a dát garáže pod dům, tak by se mi to tam líbilo,“ řekl.

Podmínky prodeje lukrativního pozemku naproti základní škole už tak ale byly dost přísné a cena je na místní poměry také vysoká. Metr čtvereční by vyšel na 1570 korun za metr čtvereční. „Firma nakonec většinu podmínek splnila a chtějí své záměry prezentovat přímo na jednání zastupitelstva,“ zkonstatoval Jan Bauer.

Dostanou šanci

Hlasovalo se nakonec o tom, zda podpořit nedoporučující stanoviska výběrové komise a radních, nebo zda dát zástupcům firmy šanci prezentovat své záměry. „Cena je vysoká, podmínky splňují, a tak se přimlouvám za to, abychom slyšeli jejich stanovisko,“ doporučoval Vojtěch Toman (ODS). Po hlasování je tak jisté, že zástupci společnosti mohou přijít s novou variantou. Stane se tak 26. listopadu.