A proto už ani název „taneční“ moc neodpovídal. Podle slov vedoucí kroužku Evy Vincikové si totiž každý pod tímto slovem představí právě ty klasické tance. „My jsme ale začali tancovat na současné hity mladých, a tak jsme k tanečnímu kroužku přidali ještě příznačné slovo Dance. To už každému naznačí, že jde o něco jiného,“ prozradila s tím, že pod tímto názvem je už mohou znát například ve Lhenicích, Třešňovém Újezdci, ale i v Podeřištích, kde při různých příležitostech, jako jsou třeba plesy, předvedli svou taneční sestavu.
Než se ale mohli ukázat na veřejnosti, museli samozřejmě poctivě zkoušet. A jak přiznala Eva Vinciková, stálou sestavu tanečnic získala až rok po tom, co se kroužek s moderními tanci založil.
„Od té doby jsme udělali obrovský pokrok. Protože jsem naše tréninky natáčela, často se na ně dnes společně koukáme. A musím říct, že se nad našimi dřívějšími tanečními kreacemi hodně zasmějeme. Na druhou stranu i v začátcích byly holky hodně zapálené, takže se jim určitě nedá nic vyčítat. I proto jsme se tak vytancovali a dnes můžeme vystupovat na veřejnosti,“ směje se Eva Vinciková.
Pokrok tak není vidět jen ve zdokonalených pohybech, ale také v rychlosti. Vždyť jestli se tanečnice inspirují moderní muzikou, s pomalými pohyby by ani moc neuspěly.
„Mou největší inspirací jsou hlavně internetové stránky YouTube. Když se mi líbí nějaká sestava, vyzkouším si ji nejdřív sama v kanceláři. A to je docela sranda. Kdyby mě někdo viděl, asi by se hodně podivil,“ s úsměvem vyprávěla vedoucí kroužku, která má rovněž zkušenosti i se street dancem. I tanečnice ale mají možnost prosadit písničku, která se jim líbí. Na výběru se tak všichni podílí jako jeden velký tým. „Každou hodinu pak zvládneme čtyři osmičky. To jsou vlastně takové krátké úseky písničky. K jednomu úseku, který se naučíme, přidáme následující hodinu další, až se zhruba za půl roku naučíme sestavu celou. Holky mají ale ještě za úkol do mé sestavy vsunout nějakou jejich krátkou. Jsou to vlastně taková sóla. Výsledný efekt je hodně zajímavý,“ popsala tréninky vedoucí.
Tanečnice tak nespojuje jen velká láska k tanci, ale určitě i humor. Z vyprávění Evy Vincikové je totiž jasné, že se nasmějou hodně, ať už při nepovedeném pohybu při tréninku, tak i při jinak společně strávených chvilkách.
Radost ale rozdávají i druhým. V nedávné době tanečnice navštívily seniory v netolickém domově. „Předvedli jsme jim naši sestavu a oni nám na oplátku tu jejich. A opět jsme se naučili něco nového. Dá se totiž tancovat i v sedě, což jsme nikdy předtím nezkoušeli,“ prozradila s tím, že úsměv se objevil na všech tvářích.
I v brzké době je čeká několik vystoupení. Připravují se tak na závěrečnou přehlídku kroužků, která je v Netolicích už dlouhým zvykem. V neposlední řadě je ale tuto sobotu mohou spatřit i návštěvníci netolického jarmarku.
Jediné, co tak tanečnímu kroužku Dance chybí, jsou tanečníci.
„Musím říct, že zájem u kluků jsem nezaregistrovala, asi se nás prostě bojí. A to bychom s nimi vymysleli velmi zajímavé sestavy. I přes to jsme šikovné a sestavu si vždy přizpůsobíme. Kdyby se ale nějací zájemci objevili, rozhodně bychom nebyli proti,“ závěrem doplnila Eva Vinciková.