Spousta zábavy

Na každý den mají děti naplánovaný specilální program a pokaždé si užijí spoustu zábavy. Budíček je přibližně v půl osmé ráno, ale někteří nemohou dospat a budí se o něco dříve. Večerka je v devět hodin. „Už jsme absolvovali například výlet na lodích. Pak jsme jeli na kolech na Jelení Vrchy,“ sdělila vedoucí tábora Marcela Kobrová.

Děti urazily asi třicet kilometrů, ale žádné velké kopce na trase nebyly, a tak se s cestou vypořádaly dobře.

„Navštívili nás také policisté se služebními psy, kteří nám předvedli výcvik, a také nám pověděli mnoho zajímavostí o jejich práci,“ pokračovala Marcela Kobrová.

Den s hasiči

Po policistech přijeli za dětmi volarští hasiči. I snimi si všichni užili hodně legrace. Hrály se různé soutěže, každý si mohl vyzkoušet výzbroj a hasiči také povyprávěli o tom, jak se ničí oheň. „Bylo to super, nejvíce se mi líbilo, že jsem si mohl obléct hasičské věci,“ řekl jeden z táborníků Petr. Včera měly děti na programu horolezecký den. Na několika stanovištích si vyzkoušely svou obratnost a stabilitu. Odměnou bylo svezení speciální horolezeckou lanovkou. „Dnes večer máme naplánovaný oheň, děti už se na to hodně těší. Ještě nás navštíví někteří ze strážníků městské policie z Vimperka,“ řekla včera vedoucí tábora.

Moc nezlobí

O pětadvacet dětí ve věku od sedmi do třinácti se na táboře stará pět vedoucích a všichni se shodli, že jsou děti docela hodné a hodně se snaží. Za týdenní tábor musely děti zaplatit pouze pět set padesát korun, právě díky této částce byl určen pro děti ze sociálně slabších rodin. „Tábor pořádá město Vimperk, které na akci přispělo. Peníze dali také někteří vimperští podnikatelé a firmy. Město také na tábor získalo dotaci z ministerstva,“ popsala Marcela Kobrová.

Zároveň však musela doplnit, že i přes takto nízkou částku, někteří rodiče své děti na tábor neposlali.

Stejná akce se konala již v loňském roce, kdy vimperské děti tábořily s Prachatickými. Letos jely poprvé samostatně. Pokud bude vše bez problémů a bude dostatek peněz, lze očekávat, že příští rok vyrazí děti na tábor znovu.