Tak se nazýval příměstský tábor, který proběhl v týdnu od 26. do 30. července v prachatickém domě dětí a mládeže. Dvaadvacet dětí mladšího školního věku zde objevovalo kouzelný svět skřítků a trpaslíků. Tábor byl plný kreativního tvoření, sportovních a pohybových aktivit i veselých her.
Děti táborem provázel skřítek Bambulka, který jim každé ráno posílal dopisy s úkoly. Během týdne děti například postavily v lese domečky pro lesní skřítky, zasoutěžily si při zábavném desetiboji, hledaly skřítka Kouzelníčka nebo proběhly trasu s fáborky a s otázkami o skřítcích z pohádek. Děti na táboře také vyrobily celou řadu krásných věcí. Ať již to byli skřítci namalovaní, vyrobení z bambulí či z modelíny nebo veselá barevná trička a stojánky na tužky. Jedno dopoledne si děvčata dokonce vyzkoušela orientální tanec, zatímco se chlapci s nadšením věnovali míčovým hrám. Každý den po obědě byla připravena chvíle pro odpočinek a děti se vždy s chutí zaposlouchaly do čtení z poutavé knihy O statečném skřítku Drnovci.
Společně strávený čas byl velmi příjemný a utekl jako voda. V pátek jsme se loučili bohatší nejen o spoustu zážitků, ale i o nové kamarády. Všichni malí táborníci byli úžasní a zaslouží si od nás vedoucích velkou pochvalu. Těšíme se, že se s většinou z nich setkáme i příští rok.
JITKA NOVÁKOVÁ
za tým pořadatelů tábora