Vimperk získal sedm set tisíc korun a v Deníku jsme již informovali o tom, že peníze budou použity na nákup dalších tří kamer do kamerového systému města. Část peněz však bude použita na pořádání letního táboru pro děti s patologickými jevy. „Táboru jsme se společně s městem Prachatice účastnili již v loňském roce. Letos však pojedeme sami,“ sdělila starostka Stanislava Chumanová. Ta věří, že právě díky loňským zkušenostem se podaří tábor skvěle připravit a dětem se bude líbit.
Děti pojedou o letních prázdninách na jeden týden do Nové Pece. „Tábor je určen pro pětadvacet děti z Vimperska. Nyní jsme v první fázi příprav. Nejprve oslovíme děti ze Základní školy praktické, pokud se jich nepříhlásí dostatek, oslovíme i další základní školy,“ pokračovala starostka.
Tábor je určen například pro děti ze sociálně slabších rodin. Týdenní pobyt na Lipně u Nové Pece by měl stát přibližně pět set padesát korun. Cena je nízká právě díky dotaci a na tábor také přispívá město. „Z programu partnerství dáme pětačtyřicet tisíc korun a město přispívá částkou pětatřicet tisíc,“ doplnila Stanislava Chumanová.
Počítá se s tím, že děti se na táboře seznámí například s prací městské policie či záchranné služby.